Dar praėjusiais kalendoriniais metais startavusi iniciatyva „Įveiksmink savo ateitį“ su pirmąja moksleivių grupę darbą baigė.

Kas tai per iniciatyva? Artėjant mokslų pabaigai gimnazijose, vyresniųjų klasių moksleiviams ypač aktualiu tampa klausimas dėl ateities specialybės ir su tuo susijusių studijų pasirinkimo. Jau ne pirmus metus karjeros konsultacijų į mūsų ugdymo karjerai centrą kreipiasi ne tik mūsų, bet ir kitų miesto gimnazijų moksleiviai. Štai kodėl mūsų karjeros planavimo mokytojai Giedrei kilo idėja padėti Panevėžio miesto jaunimui. Šią iniciatyvą palaikė ir patalpas susitikimams skyrė gimnazijos direktorius Vytautas Raišys, o prie darbo grupės prisijungė ir mūsų gimnazijos alumniai – Gabija Jurkėnaitė, Dinas Marcinkevičius bei Panevėžio kolegijos studentas Donatas Strazdas. Iniciatyvos tikslas - sudaryti sąlygas Panevėžio miesto ir rajono gimnazistams ugdytis karjeros kompetencijas, palaikyti jaunus žmones pažįstant, kuriant ir realizuojant save. Iniciatyvoje galėjo dalyvauti visi pageidaujantys Panevėžio miesto ir rajono gimnazistai. Koks atlygis už karjeros užsiėmimus? Atsižvelgus į moksleivių asmenines galimybes – auka maisto produktais gyvūnų prieglaudai „Lesė“, tad save tobulindami mokiniai dar padarė ir gerą darbą – padėjo tiems, kuriems tos pagalbos labai reikia. Pirmoji susirinkusi grupė (nors mažytė, bet labai darbinga) gilintis į karjeros subtilybes pradėjo lapkričio 21 d. ir  darbavosi iki pat sausio 16 d. Per kartu praleistas 20 valandų skirtingų gimnazijų mokiniai ne tik susipažino, bet ir geriau pažino save, savo galimybes, įsigilino į XXI a. keliamus reikalavimus jaunam žmogui. Štai keletas mokinių atsiliepimų apie šią iniciatyvą:

• Itin greitai praėjo laikas, mielai lankyčiausi ir kitose paskaitose.
  • Tikrai gavau, sužinojau itin daug apie įsidarbinimo procesą, viešą kalbėjimą, labai patiko laiko planavimo taktikos.
  • Čia viskas labai įdomu, puiku ir gera.
  • Esu labai laiminga ir labai džiaugiuosi. Buvo pats geriausias laikas. Ypač lyderystės tema arba CV rašymas. Viskas buvo aktualu.
  • Sužinojau labai daug įdomios informacijos, kuri padėjo labiau susipažinti su savimi.
  • Labai patiko, kai žaidėme ir praktikavomės.
  • Giedre, plėsk šią programą :)

Susitikimai baigėsi. Džiaugiamės prisidėję prie jaunų žmonių ugdymo, tikimės, kad ši iniciatyva miestui bus reikalinga ir toliau, juk pagrindinis iššūkis šiuolaikinei mokyklai – būti jaunam žmogui patarėju.

23722772_1636662156395196_564639382927768593_n26731495_384851331973367_6713997111788350249_n26913748_1697867396941338_1759633190_n